Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij
Loader

Wybierz producenta

Olej w diecie psa?

Olej w diecie psa?

Dieta pełni nie tylko ważną rolę w życiu każdego człowieka, jest jednakowo ważną kwestią, gdy chodzi o zdrowie psów i kotów. Dobrze zbilansowane składniki odżywcze przekładają się na zdrowie naszych pupili, za to ich niedobór natychmiastowo skutkuje matową, wypadającą sierścią i spadkiem kondycji naszego czworonoga.

Ważną rolę w diecie naszego psa odgrywa olej z łososia, który jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Co ciekawe, w diecie większości psów dominuje kwas omega-6 pochodzący z ziaren zbóż i olejów roślinnych, tymczasem odpowiednia proporcja między tymi substancjami to 1:1, stąd konieczność stosowania oleju zwierzęcego w diecie zwierzaka.

Jaką rolę w funkcjonowaniu organizmu naszego pupila odgrywa kwas omega-3 ? Poprawia pracę układu nerwowego i krążeniowego - chroni przed zaburzeniami emocjonalnymi oraz powstawaniem zakrzepów i zatorów. Regularnie stosowany przeciwdziała procesom zapalnym oraz zwiększa odporność organizmu. Ponadto pomaga w leczeniu łagodnego nadciśnienia tętniczego i atopowego zapalenia skóry.

Dlaczego olej z łososia jest potrzebny w diecie Twojego psa?

Prócz tego, że jest cennym źródłem kwasów omega-3, powoduje, że sierść/włosy Twojego pupila stają się gęstsze i lśniące, wzmacnia działanie systemu immunologicznego, pomaga w regeneracji przy zapaleniu skóry i działa przeciwalergicznie. Ponadto wpływa na procesy poznawcze, wzmacnia skupienie uwagi, co jest niezmiernie ważne w przypadku trenujących psów, natomiast u „sierściuchów” z nadpobudliwością łagodzi niepożądane zachowania.

Jak rozpoznać, że w diecie Twojego zwierzaka brakuje oleju ? Jest osłabiony, jego skóra jest sucha, a sierść staje się matowa. Mogą pojawiać się zaburzenia w funkcjonowaniu nerek, wątroby oraz podwyższony poziom cholesterolu i ciśnienia, infekcje oraz bóle stawów.

Pamiętajcie, że dobrze zbilansowana dieta naszego pupila przekłada się na jego zdrowie, wygląd i samopoczucie, a te znowu oddziałują na nasz humor, bo w końcu jeśli pupil chory, to i jego właściciel smutny i zatroskany.Marka Nero Gold

Jakość bez kompromisów

Marka Nero Gold została stworzona w 2002 r. jako rodzinna firma w Finlandii. Jej misją jest tworzenie i ciągłe doskonalenie karm dla psów i kotów. Dostarczamy karmy składające się z wyselekcjonowanych naturalnych składników, wzbogacone o niezbędne witaminy i minerały. Nasze karmy zapewniają zbilansowaną dietę, o której skuteczności przekonało się już tysiące klientów w krajach skandynawskich i zachodniej Europy.

Zobacz więcej →