Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij
Loader

Wybierz producenta

Perfumy dla zwierząt, dlaczego warto w nie zainwestować?

Perfumy dla zwierząt, dlaczego warto w nie zainwestować?

Perfumy dla zwierząt

Czy perfumy dla zwierząt to produkt potrzebny, czy może jedna z wielu zachcianek właścicieli czworonogów? Choć pomysł dla wielu, zwłaszcza dla tych, którzy zwierząt nie posiadają, może brzmieć jak fanaberia, każdy właściciel czworonoga, jest w stanie podać listę sytuacji, w których takie kosmetyki są niezastąpione.

Dlaczego warto kupić perfumy dla psa?

Każdy pupil wydziela inny zapach, jednak nie ulega wątpliwości, że może on być odbierany niekoniecznie przyjemnie przez ludzki nos. Dodatkowo na niekorzyść woni wydzielanych przez psy i koty wpływają przebyte przez nie choroby, wiek oraz sposób, w jaki ich właściciele dbają o ich higienę. Może się zatem zdarzyć, że zapach psa lub kota - nieważne, jak bardzo ważnym i kochanym członkiem rodziny by nie był - potrafi powodować niechęć otoczenia.

Podstawą oczywiście są kąpiele futrzaków z użyciem odpowiedniego rodzaju kosmetyków do psich lub kocich włosów i sierści, jednak idealnym uzupełnieniem pielęgnacji będą perfumy, które można zastosować jako formę odświeżenia między kąpielami. Podkreślić należy, że produkty nadające zapachu zwierzakom nie są zamiennikami szamponów, odżywek i pielęgnacji szaty, a uzupełniającymi higienę środkami kosmetycznymi.

Perfumy dla zwierząt mają formę spray’u, który rozpylany jest na szatę psa lub kota. Oczywiście podczas nanoszenia kosmetyku na szatę należy pamiętać o tym, by omijać oczy i nosek pupila. Są to szczególnie wrażliwe rejony.

Największą różnicą między perfumami dla ludzi i zwierząt jest miejsce ich rozpylania oraz brak alkoholu w składzie. U zwierząt tak, jak zostało to zaznaczone, nie mają one kontaktu ze skórą, a szatą, dlatego też zawierają substancje pielęgnujące szatę zwierzaka. Nadają jej miękkości i połysku, a dodatkowo ich przyjemny zapach utrzymuje się przez kilka dni.

Ważną informacją jest ta mówiąca o tym, że ludzkie perfumy nie nadają się dla psów i kotów, m. in. z uwagi na zawartość alkoholu. Pamiętajmy, że psi węch jest wrażliwszy od naszego, a ostre zapachy mogłyby nawet uczulić naszego pupila. Warto również obserwować reakcję psa na spryskanie go profesjonalnymi preparatami zapachowymi.Marka Nero Gold

Jakość bez kompromisów

Marka Nero Gold została stworzona w 2002 r. jako rodzinna firma w Finlandii. Jej misją jest tworzenie i ciągłe doskonalenie karm dla psów i kotów. Dostarczamy karmy składające się z wyselekcjonowanych naturalnych składników, wzbogacone o niezbędne witaminy i minerały. Nasze karmy zapewniają zbilansowaną dietę, o której skuteczności przekonało się już tysiące klientów w krajach skandynawskich i zachodniej Europy.

Zobacz więcej →